انجام نخستین عمل جراحي تحریک عصب نخاعی برای درمان فلج مثانه در مركز آموزشي درماني الزهرا(س)

39

 

 

بنابرگزارش روابط عمومي مركز آموزشي درماني الزهرا(س)، نخستین عمل جراحی نصب دستگاه تنظیم کننده عملکرد عصبی با عنوان ساکرال نورو استیمولاسیون روز چهارشنبه 28 تيرماه در مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س)، اصفهان با موفقیت انجام شد.

 

دکتر لاهیجی ارولوژیست و فلوشیپ اندویورولوژی و سرپرست این عمل موفقیت آمیز گفت: این عمل موفقیت آمیز حدود سه ساعت بر روی بانوی جوان 28 ساله با بیماري اختلال ادراری دراین مرکزآموزشی درمانی انجام شد. دکتر مهتاب ضرغام عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و ارولوژیست و فلوشیپ ارولوژی زنان هم گفت: اختلالات مربوط به ادرار کردن شامل طیفی از بیماری ها است که موجب بی اختیاری ادرار و همچنین احتباس ادرار و فلج مثانه می شود. دکتر مهتاب ضرغام افزود: این بیماران به دلیل نیاز به پوشک و نبود امکان رعایت بهداشتی و همچنین نیاز به سونداژ و دستکاری های مداوم، کیفیت حیات بسیار پایینی پیدا خواهند کرد. وی گفت: دراین عمل دو ماه پیش در مرحله مقدماتی مفتول فلزی در ناحیه استخوان ساکرال بیمار قرار داده که اثرات تحریک این مفتول روی کنترل مثانه مطلوب و برای بیمار رضایتبخش بود و درمرحله اصلی امروز دستگاه به طور دایمی درناحیه ای از بدن بیمار بکارگرفته شد تا تحریکات الکتریکی را به مثانه و شبکه عصبی لگن برساند. دكتر ضرغام تاکید کرد: انتخاب درست بیمار و روش های عمل جراحی پزشکان و پیگیری تعهدات بیمه ای برای بیماران، لازمه ادامه پیدا کردن این راه درمانی در استان اصفهان است.

 

m39

 

 

شما اینجا هستید: صفحه اصلی اخبار انجام نخستین عمل جراحي تحریک عصب نخاعی برای درمان فلج مثانه در مركز آموزشي درماني الزهرا(س)

اصفهان - بزرگراه شهید کشوری - بلوار صفه - مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) کدپستی: 8174675731