رفتن به محتوای اصلی
x

برگزاری کمیته پدافند غیرعامل مركز آموزشي درماني الزهرا(س)

کمیته پدافند غیر عامل مركز آموزشي درماني الزهرا(س)، با حضور دکتر زمانی رئیس اداره پدافند غیر عامل و HSE دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي مركز آموزشي درماني الزهرا(س)، کمیته پدافند غیرعامل با حضور دکتر مهرداد نوروزی رییس مرکز، دکتر زمانی رئیس اداره پدافند غیرعامل و HSE دانشگاه علوم پزشکی اصفهان، مدیران و مسئولین  روز سه شنبه دوم اسفند ۱۴۰۱ در محل سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد.

در این جلسه دکتر زمانی گفت: کمیته پدافند غیرعامل با توجه به ضرورت برقراری ارتباط نظام مند و فعال بین اداره پدافند غیر عامل دانشگاه و مراکز درمانی و با هدف ایجاد ساز و کار لازم برای حفظ سلامت مردم، کاهش آسیب پذیری، تداوم خدمات و تامین نیازهای اساسی بهداشت، امداد و درمان، افزایش ایمنی و امنیت زیرساخت های حوزه سلامت در مقابل انواع تهدیدات و تسهیل مدیریت بحران و دفاع غیر نظامی تشکیل می گردد.

رئیس اداره پدافند غیرعامل و HSE دانشگاه خاطر نشان کرد:گسترش و ارتقاء اقدامات پیشگیرانه و بهداشتی نظام سلامت در جهت رصد و پایش تهدیدات و افزایش ایمنی جامعه، کاهش آسیب پذیری نظام سلامت و زیرساخت های حساس، حیاتی و مهم آن در برابر آسیب ها و تهدیدات متعارف و نامتعارف، افزایش میزان آمادگی نظام سلامت برای انواع آسیب ها و تهدیدات و پاسخ اضطراری موثر و مناسب نظام سلامت به حوادث متعارف و نامتعارف از وظایف این اداره است.

در ادامه جلسه دکتر نوروزی، اقدامات مرکز در برابر حوادث و راهکارهای پیشگیری و کاهش آسیب پذیری ها و مقابله با بحران ها را تشریح کرد.

در این جلسه دکتر زمانی نسبت به تأمین ژنراتور برق گازسوز و آموزش مسئولین مرکز در زمینه پدافند غیرعامل قول مساعد داد.